Czwarte miejsce Janusza Kołodzieja w Grand Prix we Wrocławiu!
3 sierpnia tor we Wrocławiu był areną zmagań Grand Prix Polski. W sobotni wieczór kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami jednej z najwspanialszej rund w historii całego cyklu. Zawody padły łupem Bartosza Zmarzlika. Janusz Kołodziej zdobył 4. miejsce w finale. Tuż za triumfatorem uplasował się Martin Vaculik, a najniższy stopień podium należał do Leona Madsena. Warto wspomnieć, że Janusz wygrał rundę zasadniczną z 13-toma punktami!

XI runda PGEE: Unia Leszno - SpeedCar Motor Lublin 51:39, Kołodziej zdobywa 2 punkty + wywiad pomeczowy
W pierwszym meczu 11. kolejki PGE Ekstraligi, FOGO Unia Leszno pokonała na własnym torze SPEED CAR Motor Lublin 51:39. Janusz Kołodziej zdobył 2 punkty i jeden bonus (0,0,1*,1). Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził duet Emil Sajfutdinow (11+1 w czterech startach) i Jarosław Hampel (10+1). Dla gości najwięcej punktów wywalczyli Grigorij Łaguta (11+2 w sześciu startach) i Mikkel Michelsen (10 w sześciu startach).

Janusz Kołodziej po raz 4. Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu!
W niedzielny wieczór na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Po raz czwarty w karierze złoty medal IMP zdobył Janusz Kołodziej. Drugie miejsce w finale zajął bezbłędny w fazie zasadniczej Bartosz Zmarzlik. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Janowski.

Grand Prix Szwecji, 15. miejsce oraz 3 punkty Kołodzieja
Janusz Kołodziej zakończył 4. rundę Grand Prix w Hallstavik na 15 miejscu z 3 punktami (0,0,0,3,0). Zwyciężył Emil Sayfudinov, który na swoim koncie uzbierał 17 punktów i nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Drugie miejsce w sobotni wieczór należało do Martina Vaculika. Na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant Polski - Maciej Janowski.